אוכל לכלבים מסוג צ'יוואווה

כלב צ'יוואווה זהו כלב מזן קטן מאוד ובעל פרווה ארוכה או קצרה, יש לו  אוזניים זקופות ופתוחות לרווחה. השם של הזן הזה צ'יוואווה (ב ספרדית: Chihuahueño) הוא גזע קטן מאוד וקרוי על שם מדינת צ'יוואווה ב מקסיקו וכלב כיס. כלבי הצ'יוואווה ידועים בעיקר בשל קוטנם, עיניהם הגדולות, ואוזניהם הגדולות והזקורות. ניתן להבחין בין שני סוגי צ'יוואווה בהתאם לשיער שלהם: שיער בעל אורך ארוך או קצר מאוד וחלקלק.

זהו כלב תזוזתי ושובב. אוהב לזוז ולהשתולל יחד עם הבעלים שלו. הוא ידוע ככלב נאמן מאוד ותמיד יעמוד למשמר בעת הצורך על מנת להגן על השבת שלו למרות גודלו המזערי.

אוכל לכלבים מסוג צ'יוואווה

מאפיינים של כלב צ'יוואווה

 • טמפרמנט: מקסים במיוחד, חינני ביותר, חצוף  במקומות הנכונים.
 • גובה: 12-20 ס"מ
 • משקל: עד 3 ק"ג
 • תוחלת חיים: 14-16 שנים של אושר.

סוגי כלב צ'יוואווה שאפשר למצוא בארץ

למרות שכלבי צ'יוואווה נחשבים לכלבים קטנים מאוד או אפילו הקטנים ביותר, הם יכולים להיות במגוון גדלים. חלקם מגיעים למשקל מתחת ל-1.5 קילו, בעוד שאחרים יכולים למשקל עד 4 קילו. ובארץ ניתן לפגוש כמה זנים מאוד מיוחדים ושונים:

 • צ'יוואווה ארוך שיער– הם בדרך כלל קצת יותר גדולים מצ'יוואווה עם פרווה קצרה. והוא דורש טיפוח מיוחד לפרווה שלו ובאופן סדיר על מנת לשמור עליה מטופחת ויפה.
 • צ'יוואווה קצר שיער– הפרוות שלהם יכולות להגיע בצבעים שונים, כולל לבן, אדום, חום, שחור ושילובים שלהם.
 • צ'יוואווה ראש תפוח– זה גזע שידוע גם בגולגולת הייחודית שלו בצורת תפוח שמשם מגיע השם שלו. הפרווה שלהם יכולה להיות קצרה וגם מעט ארוכה יותר.
 • צ'יוואווה ראש אגס– לחלק מכלבי הצ'יוואווה יש ראש בצורת אגס למרות שהם מאוד דומים לסוג עם ראש תפוח.
 • מיני צ'יוואווה – צ'יוואווה ננסי- הם ידועים גם בתור כלבי כיס, מרוב שהם קטנים הם יכולים להיכנס אל תוך כיס של חולצה.

איזה מזון הכי מתאים לכלב צ'יוואווה?

כלבים מסוג צ'יוואווה עשויים להיות רגישים יותר ושבריריים ביחס לגזעים קטנים אחרים, לכן חשוב לתת תשומת לב לסוג המזון אותו אתם רוכשים עבורו.

 • להקפיד על כמות של האוכל אותו הוא אוכל וזמני אכילה. מתן מזון מרובה עלול להוביל אותם להשמנה ובעקבות כף הם עלולים לפתח מחלות שונות, לעומת זאת חוסר בתזונה עלול להוביל אותם לתת תזונה וחוסרים רבים של וויטמינים ומינרלים, איבוד אנרגיה ועוד.
 • רמת הפעילות גם היא פקטור מאוד חשוב במתן כמויות נכונות של מזון, זאת אומרת שאם הכלב פחות פעיל במהלך היום הוא יצרוך פחות מזון לעומת כלב פעיל יותר ותזוזתי כאשר הפעילות המוגברת שורפת יותר אנרגיה ובכך הוא רעב בתדירות גבוהה יותר.
 • המזון של הכלב שלכם חייב להיות מועשר בכל הרכיבים החיוניים ביותר על מנת לשמור על בריאותו התקינה לאורך השנים ולהעניק לו את החיוניות המרבית. המזון חייב להכיל בתוכו את כל המינרלים והוויטמינים הדרושים כולל חלבונים ופחמימות בריאות. ניתן להוסיף ואפילו מומלץ גם מנת ירקות ופירות לתזונה העיקרית שלו.

איפה אפשר למצוא מזון איכותי לכלבים מסוג צ'יוואווה בראשון לציון

אם אתם גרים בראשון לציון והסביבה ואתם רוצים לקנות לכלב שלכם מזון בריא, טעים ואיכותי, המלצה שלנו היא לרכוש את המזון אך ורק בחנות חיות מומלצת בראשון לציון, חנות שמוכרת אוכל איכותי, טעים אשר מכיל ויטמנים חיוניים עבור הצ'יוואווה.

מלבד למזון אם אתם רוצים לדעת איך הכי נכון לאלף כלב צ'יוואווה מומלץ מאוד להגיע למאלף כלבים מוסמך בראשון לציון Dog Friendly. בחברה שלנו תוכלו לקבל תמיכה וסיוע באילוף של הכלב צ'יוואווה וכמובן גם הספקה של אוכל טעים, איכותי ומזין. אז בואו לבקר אצלנו!

מאמרים אחרונים

אוכל לבול טרייר

אוכל לבול טרייר

הבול טרייר הינו גזע של כלב ממשפחה של הטריירים. מקורו באנגליה. הכלבים האלו בולטים בראשם הגדול, בדמוי הביצה, עיניהם הקטנות וגופם השרירי. תוחלת חיים 10-14

להמשך קריאה »

ניווט מהיר