אוכל לכלבים מעורבים

כלבים מעורבים וכלבים גזעיים הם שני דברים שונים לגמרי, הן מבחינת הטיפול בהם והן מבחינת בחירת אוכל לכלבים מעורבים. במאמר זה נשטח בפניכם אודות הנקודות החשובות אותן יש לדעת אודות כלבים מעורבים וכיצד ניתן לדעת מהו האוכל המתאים להם. הבה נתחיל..

מיהו הכלב המעורב?

כלבים מעורבים הם כלבים שאינם גזעיים. כאן מדובר על כלבים שנוצרו כתוצאה מזיווג של שני גזעים שונים של כלבים או יותר. רוב האנשים אינם מודעים לכך שנקבת הכלב יכולה להיכנס להיריון ממספר כלבים זכרים ולכן בהמלטה ניתן לראות כלבים מעורבים אשר נראים שונה אחד מהשני. היתרון באימוץ כלב מעורב הוא שכלבים אלו נוטים לסיכון נמוך יותר למחלות ולבעיות גנטיות וזאת בהשוואה אל כלבים גזעיים. כלבים מעורבים הם הנפוצים ביותר בישראל.

בחירת אוכל לכלבים מעורבים

בניגוד לכלבים גזעיים, כלבים מעורבים יכולים לאכול כל מזון איכותי אותו קונים להם, אלא אם יש להם בעיה בריאותית כלשהי. כמובן שיש להתאים את סוג האוכל לגיל הכלב שלכם, גודלו, משקלו ומצבו הבריאותי, אך ההיצע גדול ומגוון יותר. נכון להיום יש סוגים שונים של אוכל לכלבים מעורבים כמו למשל מזון דיאטטי, מזון רפואי, מזון לכלבים מבוגרים ומזון למבוגרים.

דבר חשוב נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא שקיימים מותגים מוכרים שמוכרים אוכל לכלבים מעורבים וגזעיים ויצרנים שאינם מוכרים. רוב החברות המוכרות שמייצרות אוכל לכלבים משקיעות כסף גם בבדיקת האיכות של האוכל  ולכן קרוב לוודאי שאם תבחרו בחברה מוכרת תוכלו להיות בטוחים שהאוכל שלהם כולל רכיבי מזון  בדרגת איכות טובה ומעלה.

סוגי אוכל לכלבים מעורבים

  • אולטרה פרמיום – כאן מדובר על מזון המכיל את המרכיבים האיכותיים ביותר.
  • סופר פרמיום – במזון זה המרכיב הראשון הינו חלבון מן החי (בשר עוף או כבש) ויש בו פחמימות מורכבות כמו למשל אורז.
  • מזון פרמיום – בשר אינו המרכיב הראשון בו והוא לעיתים מכיל שאריות מזון של תעשיית הבשר.
  • מזון זול – מזון שמכיל בדרך כלל כמות גדולה של אחוזי שומן וידוע כאוכל בסיסי המגיע בשקיות ענק.

כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור לכלבכם את המזון האיכותי ביותר לכלבים מעורבים. בהצלחה!

מאמרים אחרונים

אוכל לבול טרייר

אוכל לבול טרייר

הבול טרייר הינו גזע של כלב ממשפחה של הטריירים. מקורו באנגליה. הכלבים האלו בולטים בראשם הגדול, בדמוי הביצה, עיניהם הקטנות וגופם השרירי. תוחלת חיים 10-14

להמשך קריאה »

ניווט מהיר