איזה מזון אפשר לתת לכלבים?

אנחנו תמיד רוצים לוודא שכלבינו האהובים מוזנים היטב והם מאושרים. זה קשור להחלטה איזה מזון אפשר לתת לכלבים ולכן חשוב להבין איזה אוכל מומלץ לתת לכלבים.

סוגי מזון לכלבים

לכלבים יש מערכת עיכול המיועדת לעיבוד בשר, ולכן תזונה איכותית ועשירה בחלבון חיונית לרווחתם הכללית. מזון מסחרי לכלבים אשר נמכר בחנויות ציוד ומזון לחיות בנוי כדי לענות על הצרכים התזונתיים שלהם, אבל יש גם כמה מזונות אנושיים שאפשר לחלוק בבטחה איתם.

בשר רזה כמו עוף, הודו ובשר בקר הם אפשרויות נהדרות עבור כלבים. רק יש להקפיד להסיר כל עור, שומן או עצמות לפני שמציעים להם מזון כזה. דגים הם גם מקור מעולה לחלבון וחומצות שומן אומגה 3, שיכולים לסייע לפרווה ולעור בריאים.

אפשר לדוגמה לתת גזר ושעועית ירוקה לרוב מתקבלים היטב ויכולים להוות תוספת בריאה לתזונה שלהם. אפשר לתת גם תפוחים, אוכמניות ואבטיח, כל עוד מסירים את הגרעינים ואת החרצנים.

לגבי לדגנים, כלבים מסוימים יכולים לאכול אותם, בעוד לאחרים יש רגישויות או אלרגיות. אפשר לשלב דגנים בתזונה של הכלב על ידי בחירת דגנים מלאים כמו אורז חום או שיבולת שועל, שהם קלים יותר לעיכול. עם זאת, כדאי להתייעץ עם הווטרינר כדי לקבוע מה הכי מתאים לכלב הספציפי.

הרגלי תזונה לכלבים

בעוד מאכלים אנושיים רבים בטוחים לכלבים, יש כאלה שכדאי להימנע מהם. שוקולד, ענבים, צימוקים, בצל, שום ומזונות אשר יכולים לאכיל ממתיקים מלאכותיים כמו קסיליטול עלולים להיות רעילים לכלבים ולעולם אין לתת להם אותם.

יש לזכור שכל כלב הוא ייחודי, ומה שמתאים לאחד אולי לא יתאים לאחר. לכלבים מסוימים עשויים להיות צרכים תזונתיים ספציפיים עקב מצבים בריאותיים או אלרגיות ולכן חייבת להיות התאמה ייעודית לכלב.

תזונה מאוזנת ומזינה חיונית לבריאות ולאושר של הכלבים. יש סוגים רבים של מזונות שהם איכותיים ומיוצרים במפעלים מובילים והם מספקים לכלבים את הרכיבים התזונתיים הדרושים. חשוב להיות עם היד על הדופק ואם יש מזון מסוים שהכלב אכל וגרר תופעות מסוימות, חשוב להימנע ממזון זה בעתיד, זו האחריות של בעל הכלב.

תוכלו להתרשם מהשירותים הנוספים שאנו מציעים כמו:

מאמרים אחרונים

אוכל לבול טרייר

אוכל לבול טרייר

הבול טרייר הינו גזע של כלב ממשפחה של הטריירים. מקורו באנגליה. הכלבים האלו בולטים בראשם הגדול, בדמוי הביצה, עיניהם הקטנות וגופם השרירי. תוחלת חיים 10-14

להמשך קריאה »

ניווט מהיר