אילוף גורים

אם רכשתם גור כלבים או קבלתם אותו במתנה קיימת סבירות שהגור עושה את צרכיו בכל מקום ברחבי הבית, נושך את הנעליים ואת הרהיטים, נובח ללא הפסקה ומפריע לשכנים.  אם אתם חסרי אונים ואין לכם מושג כיצד להקנות לו הרגלים, כדאי לשוחח עם נציג שלנו, כיוון שאנו חברה העוסקת בנושא אילוף גורים נוכל לסייע לכם באמצעות מאמנים מיומנים לנישה זו.

באיזה גיל רצוי להתחיל באילוף הגורים

אילוף גורים הוא חיוני מהרגע שהגור נכנס הביתה, או לחלופין בהגיעם לגיל שמונה שבועות, יש הסוברים שבשבועות הראשונים יש להקנות להם הרגלים ופחות לאלף אותם. אנו ממליצים להתחיל לאלף ולהקנות הרגלים לגורים כבר בגיל שבעה עד שמונה שבועות. ובהגיעם לגיל 5-4 חודשים נתחיל להציב להם גבולות.

אילוף גורים לחינוך לצרכים

כיצד מחנכים גורים לעשות את צרכיהם בלי ללכלך את כל הבית? אנו ממליצים לחכות עד שהגורים יתבגרו. חשוב לתת לגורים תחושת בטחון חום ואהבה בעת שהם מגיעים לביתכם. חשוב לדעת ולהבין שיכולות הגורים להתאפק בימיהם הראשונים מוגבלת מאד.

מגיל שבע שבועות והלאה זה הגיל שכדאי ליצור קשר בין הגורים לבעליהם. בשלב זה יש לגורים יכולת של למידה מהירה וקיים בהם הצורך לחקור את הסביבה שבה הם חיים. מוח הגורים בשל לאופציה של אילוף גורים וללמידה בסיסית. אנו נסייע בידכם להקנות לגורים הרגלים והתנהגות מקובלת שלא תיצור בעיה בביתכם.

בגילאים של שמונה שבועות עד שנה קיימת תקופה משמעותית בחיי הגורים הנקראת תקופת הפחד. הם רגישים לסביבה ולחפצים שהם מבחינים בהם. הם מרגישים ושומעים . הגורים עלול לקבל טראומה מחשיפה לא נכונה של הסביבה. לכן בעת אילוף גורים חשוב לחשוף אותם בצורה הדרגתית ונכונה עבורם, שתהיה נעימה ולא תיצור טראומה עבורם בהיתקלם שוב בחפצים אלה. חשוב לתת את הדעת על שפת הגוף כדי לא להכניס את הגורים ללחץ או סטרס.

כדי שאילוף הגורים יתבצע בהצלחה רצוי לתת לגורים חיזוקים כאשר הם מבצעים שיפור בהתנהגות, החיזוק יינתן בעזרת ממתקים וכך אילוף גורים חשוב לשקט ולשלווה בבית.

מאמרים אחרונים

אוכל לבול טרייר

אוכל לבול טרייר

הבול טרייר הינו גזע של כלב ממשפחה של הטריירים. מקורו באנגליה. הכלבים האלו בולטים בראשם הגדול, בדמוי הביצה, עיניהם הקטנות וגופם השרירי. תוחלת חיים 10-14

להמשך קריאה »

ניווט מהיר