האם יתושים עוקצים כלבים?

כבעלי חיות מחמד אנו ערניים לגבי הסכנות האורבות בחוץ, מרכבים נוסעים ועד צמחים רעילים. עם זאת, ישנו איום קטן יותר ומזמזם שאולי לא תמיד נמצא על הרדאר שלנו והוא יתושים.
האם יתושים עוקצים כלבים? מזיקים זעירים אלו מהווים סיכונים בריאותיים לחברינו על ארבע.

עקיצות יתושים בכלבים

אז התשובה הפשוטה היא כן, יתושים עוקצים כלבים. חרקים אלה אינם בררנים לגבי המטרות שלהם, והעור של הכלב מושך אותם בדיוק כמו העור האנושי. הדאגה העיקרית עם עקיצות יתושים אצל כלבים היא לא רק הגירוי והגירוד שהם גורמים, אלא גם העברה פוטנציאלית של מחלות, בעיקר תולעי לב.

מחלת תולעי לב-איום מהיתושים העוקצים

כאשר יתוש הנושא זחלי תולעי לב עוקץ כלב, הוא יכול להעביר את הזחלים לזרם הדם של הכלב. זחלים אלה מבשילים בסופו של דבר לתולעי לב, החיים בלב ובריאות של הכלב, מה שמוביל למחלת תולעי לב.
מצב זה עלול להיות חמור ואף קטלני אם לא מטפלים בו. תסמינים של מחלת תולעי לב בכלבים כוללים שיעול, עייפות, ירידה במשקל וקשיי נשימה ולכן התשובה לשאלה האם יתושים עוקצים כלבים, היא ברורה לחלוטין.

תגובות אלרגיות וגירוי בעור לעקיצות

האם יתושים עוקצים כלבים? התשובה היא כן ולכן חלק מהכלבים עלולים לסבול מתגובות אלרגיות לעקיצות יתושים, מה שמוביל את הכלב לשרוט את עצמו, אדמומיות, נפיחות ואי נוחות. במקרים חמורים, תגובות אלרגיות אלו עלולות להוביל לזיהומים משניים עקב נזק לעור הנגרם משריטות.

מניעה והגנה על כלבים

הגנה על הכלב מפני עקיצות יתושים כרוכה בגישה רבת פנים. השתמשו בתכשירים דוחי יתושים המומלצים על ידי וטרינר או מאלף כלבים מקצועי שהם בטוחים לכלבים, שמרו על הכלב בבית בשעות השיא של יתושים, בדרך כלל בין ערביים ושחר והסירו בקביעות מים עומדים בחצר שמהווים כר גידול נפוץ ליתושים.

שילוב של קטלן יתושים באסטרטגיית ההדברה יכול להפחית באופן משמעותי את אוכלוסיית היתושים בסביבתך. בחרו קטלן יתושים כחלק מהפתרונות לבעיה וכך תיצרו סביבה בטוחה יותר שנועדה להיות ידידותית ובטוחה ביותר עבור חיות מחמד כדי להבטיח נוחות מקסימלית לכלבים.

מאמרים אחרונים

אוכל לבול טרייר

אוכל לבול טרייר

הבול טרייר הינו גזע של כלב ממשפחה של הטריירים. מקורו באנגליה. הכלבים האלו בולטים בראשם הגדול, בדמוי הביצה, עיניהם הקטנות וגופם השרירי. תוחלת חיים 10-14

להמשך קריאה »

ניווט מהיר