למה כלבים אוכלים דשא? – כל הסיבות

בעלי כלבים רבים תוהים למה כלבים אוכלים דשא. במאמר זה נספק לכם תשובה על שאלה זו ונדגיש את המשמעות של בחירת אוכל לכלבים במטרה למנוע צורך זה. התחילו לקרוא

אם גם אתם שמתם לב לכך שיש תקופות בהן הכלב שלכם אוכל דשא או עשבים, תופעה שנראית לכם מוזרה בהתחשב בעבודה שאתם ממלאים את קערת האוכל של הכלב מדי יום, חשוב שתהיו מודעים לכך שלא מדובר על תופעה מסכנת חיים, אך בהחלט על תופעה בה ניתן לטפל באמצעות אוכל איכותי והתייעצות עם וטרינר. אז למה כלבים אוכלים דשא? האם הדבר נורמלי? האם הכלב שלכם חולה? מה אתם צריכים לעשות?

Photo by Pixabay on Pexels.com

כל הסיבות לאכילת דשא אצל כלבים

ראשית כל חשוב לדעת שהשאלה: למה כלבים אוכלים דשא? היא אחת השאלות השכיחות ביותר בקרב בעלי כלבים. דבר שני אותו חשוב לדעת הוא שווטרינרים רבים סבורים שפעולה זו נעשית כאשר הכלב מרגיש אי נוחות בקיבה, בחילה וצורך להקיא. אחרים טוענים שפעולה זו נעשית בעקבות חסר בסיבים או בחומר צמחי מסוים ויש גם כאלו שטוענים שנוהג זה נובע מכך שלפני אלפי שנים הכלבים היו כלבי בר וכך הם התמודדו עם טפילי המעיים שלהם. כך או כך כולם מסכימים שאוכל איכותי ומזין יכול להיות פתרון אידיאלי ושראשית כל, חשוב לבדוק מה הכלב אוכל.

תזונה ודשא אצל כלבים – מה הקשר בין השניים?

אחת הסיבות לאכילת דשא היא למטרת שיפור העיכול, בעקבות חסר תזונתי מסוים או כדרך לטפל בתולעי מעיים, לכן בחירת אוכל לכלבים חשובה מאוד. לא פעם ניתן לשמוע סיפורים על כלבים שאכלו עשב והקיאו ולאחר שהם החלו לאכול אוכל לכלבים עתיר בסיבים, הבעיה נפתרה. החלפת המזון הקיים למזון איכותי ביותר לכלבים יכולה במקרים רבים למנוע את אותה הדאגה של בעלי כלבים ואת השאלה למה כבים אוכלים דשא.

אם גם אתם נתקלים במצב בו הכלב שלכם אוכל דשא, ראשית כל רכשו עבורו אוכל איכותי לכלבים (או אוכל רפואי המותאם לכלבים עם בעיה במערכת העיכול), ואם גם זה לא עוזר, פנו לווטרינר.

מאמרים אחרונים

אוכל לבול טרייר

אוכל לבול טרייר

הבול טרייר הינו גזע של כלב ממשפחה של הטריירים. מקורו באנגליה. הכלבים האלו בולטים בראשם הגדול, בדמוי הביצה, עיניהם הקטנות וגופם השרירי. תוחלת חיים 10-14

להמשך קריאה »

ניווט מהיר