תספורת כלבים מסוג שי טסו

כלב שי טסו זהו כלב קטן בגודלו ובעל פרווה ארוכה במיוחד. כאשר כלב שי טסו מגיע לגילו הבוגר הפרווה שלו מקבלת מראה שופע במיוחד וחינני, על מנת שהפרווה שלו תהייה כל כך שופעת ומיוחדת ישנו צורך בטיפוח באופן סדיר של פרוותו על ידי סירוק נכון על מנת למנועה קשרים, תספורת מתאימה מידי חודשיים שלושה בממוצע, וכמובן תזונה מתאימה ומאוזנת.

כלב שי טסו הוא כלב בעל מראה יוצא דופן ומקורו  קצת חצוי, ישנה סברה שמתארת את השי טסו כבן לוויה של הטיבטים, ובהמשך נמסר לסינים כאות לשלום בין העמים. פירוש השם "שי טסו" הוא "אריה", והוא ידוע גם בכינויו: "הכלב בעל פני החרצית". סברה אחרת טוענת שהשי טסו התפתח בסין, ושהגזע נוצר מהכלאה בין הפיקינז והלאסה אפסו.

כלב שי טסו הידוע גם ככלב היפואלרגני בזכות התכונה הידועה שלו שהוא אינו מנשיר שיער. אך השיער שלו דורש לא מעט תשומת לב לטיפול נכון ומושקע. הכי נכון לעשות זאת אצל איש או אשת מקצוע אשר מתמקצעים בטיפוח כלבי שי טסו ויודעים בדיוק איך לטפח אותם ולמה הם זקוקים. מספרות רבות ברחבי הארץ מטפלות במגוון סוגי כלבים במיוחד בכלבים מגזעים מורכבים יותר כמו שי טסו, ניתן למצוא מספרות רבות ברחבי הארץ שעשות תספורת כלבים מסוג שי טסו אך אתם צריכים להבין איזו מספרה תשרת את הכלב שלכם הכי טוב ולכן הכנו לכם מדריך מקיף המסביר בצורה הכי נכונה על איך לטפח נכון את הכלב שי טסו, סוגי תספורות ואיך לבחור נכון את המספרה שהכי תתאים לכלב שלכם.

תספורת כלבים מסוג שי טסו

איך לטפח נכון בכלב שי טסו?

תספורת היא חלק בלתי נפרד מסדרת טיפוח של הכלב שלכם במיוחד כאשר מדובר בפרווה אורכה אשר דורשת טיפול וטיפוח קבוע. לעשות תספורת לכלב שלכם או לא זו בחירה אישית של הבעלים והרצון שלהם, מומלץ כמובן לשמור על אורך מסוים של פרווה על מנת למנוע קשרים מורכבים. אם בכל זאת החלטתם כן לגשת למספרה בעיר שלכם, התספורת המומלצת לשי טסו היא באורך של 0.5-1 ס"מ. התספורת עורכת כשעה וחצי עד שעתיים.

בנוסף להליך הגזירה של השיער שלו חשוב גם לטפח את שאר חלקי הגוף כמו:

  • גזיזת ציפורניים באופן מקצועי בלי לפגוע בשורש הציפורן כאשר נמצאים שם כלי דם ועצבים.
  • ניקוי ייסודי של אוזניים כולל הוצאת שיער מיותר על מנת למנוע דלקות אוזניים.
  • מקלחת בעזרת שמפו המתאים במיוחד לסוג שי טסו ומתאים במיוחד לסוג העור שלהם. ניתן לרכוש שמפו מועדף בכל חנות חיות בראשון לציון או בעיר אחרת.
  • וכמובן ייבוש טוב, סירוק והברשה באופן מקצועי.
  • טיפולי סידור פרווה מומלצים אחת לשלושה עד שישה שבועות.

סוגי תספורות לכלב מסוג שי טסו

ישנם כמה סגנונות עיקריים אשר ניתן לספר את הכלב שלכם, כמו למשל:

  • תספורת הגור– זוהי תספורת קצרה באורך שווה לאורכו של כל הגוף, בדרך כלל משאירים בזנב שיער ארוך ובכל חלק הגוף תספורת קצרה באורך שווה.
  • תספורת הדובון – זוהי תספורת מאוד מתוקה אשר מקנה לכלב מראה דובוני כמו של בובת פרווה. תספורת זו שומרת על שיערו באורך טיפה יותר ארוך מתספורת קצרה, ושיער הפנים מספרים אותו בצורה טיפה עגולה מה שמקנה לו מראה של דובי.
  • שיער ארוך וגולש – סגנון זה מכונה גם The Show Cut, זהו הסגנון הארוך של השיער, מטופח ומרשים שרואים לעיתים קרובות על כלבי שי טסו בתערוכות כלבים בעולם. סגנון זה דורש הרבה טיפול בטיפוח השיער על מנת לשמור עליו כזה מטופח ומרשים.
  • תספורת בהתאמה אישית – תוכלו לשלב בין סגנונות ולבקש לשמור על אורך מסוים של השיער בחלקים השונים של הגוף.

בחירת מספרת כלבים מתאימה בראשון לציון עבור תספורת לכלב שי טסו

אם אתם גרים בראשון לציון והסביבה אתם בטח יודעים שבחירת מספרת כלבים בראשון לציון מכובדת היא המפתח כדי להבטיח שהפרווה של השי טסו מטופלת כראוי. ספר כלבים מקצועי המתמחה בסגנונות תספורת שונים לכלב שי טסו יכול להציע ייעוץ מקיף לגבי התספורת הטובה ביותר לאורח החיים ולסוג הפרווה של כל כלב. ספר בעל מוניטין שיש לו ניסיון עם גזע שי טסו יכול לספק חווית טיפוח נוחה ובטוחה עבור חיית המחמד שלכם.

אם יש ברשותכם כלב שי טסו אז אתם צריכים לדעת שטיפוח חיית המחמד האהובה שלהם הוא היבט חיוני בטיפול בהם, זה נכון גם לגבי בחירת אוכל מותאם לכלב שי טסו בחנות חיות בראשון לציון. בין שאתם בוחרים בתספורת גור בתחזוקה נמוכה או במראה קונטיננטל אלגנטי, המפתח הוא בחירת התספורת הנכונה שמתאימה לאורח החיים של השי טסו שלכם ושמירה עליו בשגרת טיפוח קבועה.

הספר המיומן במספרת כלבים בראשון לציון עשוי להבטיח את העובדה שהכלב שי טסו לא רק ייראה במיטבו אלא גם יישאר בריא ומאושר. זה הזמן לתאם תור למספרת הכלבים וליהנות מהמהפך היפהפה בנראותו של הכלב לאחר התספורת שתעניק לו מראה יוצא דופן.

אם גם אתם זקוקים לאילוף מקצועי בראשון לציון אתם מוזמנים להגיע לDog Friendly, לקבלת אילוף מקצועי לשי טסו שלכם

מאמרים אחרונים

אוכל לבול טרייר

אוכל לבול טרייר

הבול טרייר הינו גזע של כלב ממשפחה של הטריירים. מקורו באנגליה. הכלבים האלו בולטים בראשם הגדול, בדמוי הביצה, עיניהם הקטנות וגופם השרירי. תוחלת חיים 10-14

להמשך קריאה »

ניווט מהיר